Edclinic

Entonox – rajský plyn

Máte strach ze zubaře? Nabízíme řešení, jak se ho jednoduše zbavíte!

Máte strach ze zubaře? Nabízíme řešení, jak se ho jednoduše zbavíte! Řešením je bezbolestné ošetření s použitím entonoxu – rajského plynu. 

Rajský plyn je rychle nastupující nasládlé inhalační analgetikum, které snižuje hladinu cítěné bolesti a zvyšuje práh bolesti. Zároveň nevylučuje účinek samotné lokální anestezie, takže obavy z bolesti opravdu mít nemusíte. PozorEntonox není celková narkóza. Více se dozvíte v následujících odstavcích. 

Jak to u nás chodí? 

Ošetření s použitím entonoxu předchází konzultace se zubním lékařem. Během tohoto základního vyšetření zubař musí zhodnotit váš zdravotní stav a naplánovat léčbu. Zároveň vás na všechno připravíme a vysvětlíme, jak další ošetření bude probíhat. 

Před samotným ošetřením není potřeba žádná velká příprava. Měli byste být akorát příjemně nasyceni. Vdechování probíhá přes inhalační masku. Vysvětlíme vám, jak správně dýchat, a pak už jen relaxujete. Inhalace probíhá několik minut a účinek se dostavuje už do 5 minut od začátku procedury. 

Entonox není celková anestezie

Nesmíte si plést entonox s celkovou anestezií. Ošetření v celkové narkóze probíhá za jiných podmínek a musí být vždy přítomný anesteziolog. Zároveň je náročnější i samotná příprava a samozřejmě i cena. Tento druh ošetření probíhá na specializovaném pracovišti a doporučuje se při rozsáhlém defektu chrupu, u malých dětí do 5 let a u neošetřitelných dětských pacientů, kteří mají ze zubaře fobii. 

Rajský plyn se doporučuje u dětských pacientů, kteří spolupracují, ale mají strach. Entonox má totiž utlumující účinky, pacient je při vědomí, jen více uvolněný. 

Rajský plyn u dětí 

Rajský plyn u zubaře je nejčastěji vyhledáván v souvislosti s ošetřením dětských pacientů. Je to skvělá alternativa ošetření, pokud má dítě z ošetření obavy. U dětí probíhá ošetření úplně stejně. Účinek se dostavuje dokonce ještě rychleji. Budeme si tak hrát na hasiče nebo na potápěče, pustíme pohádku a už jen správně dýcháme a čekáme. Největším strašákem je podání lokální anestezie (injekce) a vrtačka. Proto rodičům doporučujeme se těmto slovům vyhýbat. Vrtačka není vrtačka, ale rychlý elektrický kartáček s vodou. Injekce je komárek/včelička s kouzelnou vodičkou, která nám pomáhá uspat dáseň a zoubek. Po ošetření si masku odnášíte na trénování domů a na další návštěvu si ji berete s sebou. 

Rajský plyn je naprosto neškodný a vhodná varianta ošetření pro spolupracující děti od 5 let. 

Cena použití entonoxu se odlišuje u dětí a u dospělých a je stanovena za prvních 15 minut inhalace před samotným ošetřením. Ve většině případů už není zapotřebí dýchat během ošetření.

Entonox – rajský plyn IMAGE #0 Entonox – rajský plyn IMAGE #1

Cenik

SAMOPLÁTCI ZP
Ošetření s použítím Entonoxu 500-2000 Kč 500-2000 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů +(420) 606-776-067,
+(420) 702-200-007, edclinic@seznam.cz , info@edclinic.cz Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
+(420) 606-776-067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
+(420) 702-200-007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ