Edclinic

Ošetření dětských pacientů

Šetrná léčba mléčných i stálých zubů dětských pacientů

Ošetření dětských pacientů

Šetrná léčba mléčných i stálých zubů dětských pacientů.

Prevence, základ všeho 

S prvním dětským zoubkem přichází první návštěva zubaře. Vždy je lepší dříve něž-li později. Pokud budete s dětmi pravidelně navštěvovat zubního lékaře už od raného věku, děti si začnou pomalu zvykat na pravidelné návštěvy a nebudou se pak ničeho obávat. Vždy se přece jenom podívá na zoubky, nikdy nic nebolelo. 

A nikdy ani nic bolet nebude, pokud budete jako zodpovědní rodiče o zoubky svých potomků náležitě pečovat. S prvním zoubkem přichází i první kartáček (Dětský/Solo kartáček). Další důvod, proč navštívit dětského zubaře už tak brzo – naučí vás o dětské zoubky správně pečovat, poradí jak, kdy a čím správně čistit. Všechnu vaší společnou snahu doma pak každý půl rok zkontroluje zubař na preventivní dětské prohlídce a děti budou mít krásně zdravý úsměv. Nic víc není třeba!

Dětská dentální hygiena 

Dětská dentální hygiena je nejlepší prevence zubního kazu u dětí. Profesionální vyčištění zubů dosáhnete vždy jen v ordinaci odborníka, a to platí i u dětských zoubků. V neposlední řadě je důležitá i instruktáž. Dentální hygienistka ukáže i dítěti i rodičům čím a jak správně čistit a kde dočisťovat a doporučí konkrétní přípravky. 

Barevné plomby pro děti 

Pokud se ale přece jenom nějaký ten kaz najde, lze ho ošetřit. I dočasné zuby u nás ošetřujeme šetrně a kvalitně. Postup ošetření dočasných zubů stanoví lékař na základě velikosti kazu, vše vám sdělíme a společně naplánujeme ošetření. Za odměnu si mohou děti vybrat z celé palety barevných výplní! 

Ošetření za použití rajského plynu

Pokud vaše děti mají už nepříjemnou zkušenost, kterou si odnesli ze zubní ordinace a už nám prostě nevěří, i pro ně máme řešení! Ošetření za použití rajského plynu – entonoxu. Rajský plyn používá jako inhalační anestetikum. Nejedná se však o celkovou narkózu. Zatímco při celkové narkóze je pacient v bezvědomí, entonox má pouze tlumící účinky, snižuje hladinu cítěné bolesti a zvyšuje práh bolesti. 

Pečetění fisur

Součástí dětské stomatologie je bez diskuse i pečetění fisur. Po prořezání stálých zubů (především prvních stálých stoliček) se na kousacích ploškách zubů vyskytují fisury. Fisury jsou rýhy/štěrbiny mezi kousacími hrbolky, kde se dobře usazují bakterie a vzniká zde zubní kaz. Jako prevenci zubního kazu u dětí na stálých zubech provádíme pečetění fisur. Jedná se o ošetření, kdy se jemně zbrousí povrch zubu v rýze, naleptá a nanese se tekutý fotokompozit, který je vytvrzen UV světlem. Cílem je uzavřít štěrbiny tak, aby bakterie neměly možnost v těchto místech tak jednoduše ulpívat. 

V současné době kvůli omezené kapacitě u paní doktorky nové dětské pacienty do 15 let neregistrujeme. Ošetřujeme pouze registrované dětské pacienty.

Ošetření dětských pacientů IMAGE #0Ošetření dětských pacientů IMAGE #1
Ošetření dětských pacientů IMAGE #0

Cenik

SAMOPLÁTCI
Bílá výplňod 1000 Kč
Barevná výplňod 1000 Kč
Pečetění fisur (prevence zubního kazu) – 1 zub700 Kč
Dentální hygiena dětská1000 Kč
Lokální flouridace – 1 zub100 Kč
Extrakce dočasného zubu1000 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ