Edclinic

Vše, co byste měli vědět o bělení zubů!

Máte nažloutlé zuby, a chcete mít krásně zářivý úsměv? Tak to jste tu správně!
Vše, co byste měli vědět o bělení zubů!

V následujícím článku bychom chtěli uvést na pravou míru vše o bělení zubů. Čím bělit, čím naopak nebělit, jak bělení funguje, jaké jsou možnosti a jak je to s bělením po finanční stránce?

Jak začít?

Důležitá informace na začátek – bělení zubů je za odměnu. Jde o estetický zákrok a bělí se výhradně zdravý a čistý chrup. Pro maximální výsledek je potřeba mít perfektní dentální hygienu a vaše zuby musí být zdravé, jinak bělení nemá velký význam. Pokud by pro vás ale bělení znamenalo větší motivaci, tak je možné začít odzadu. Proto se nejdříve poraďte s vaším zubním lékařem .

Jaký je princip bělení zubů?

Sklovina zubu je průsvitná a dentin (zubovina) má přirozeně žlutou barvu, která udává barvu zubu. Účinné chemické látky bělícího gelu prochází skrze zubní sklovinu a bělí právě dentin. A co jsou to ty účinné bělící látky, které obsahuje gel na bělení? Jedná se o peroxid vodíku nebo jeho sloučeniny (např. karbamid peroxidu).

Pro viditelný výsledek je zapotřebí bělit pomocí přípravků s vyšší koncentrací. Pro profesionální bělení zubů jsou dostupné gely s 6% peroxidem vodíku. Volně prodejné přípravky mohou obsahovat maximálně 0,1% peroxid vodíku, což není koncentrace, která by zuby vybělila. Co z toho vyplývá? Zuby vybělíte pouze v zubní ordinaci. Bělící zubní pasty zuby nevybělí, ale můžete s nimi udržovat barvu zubů po profesionálním bělení.

Čím zuby nebělit

Zuby tedy rozhodně nevybělíte ani sodou, citronem, kurkumou, kokosovým olejem, černým uhlím, páskami, bělícími pery, bělícími gely s ÚV světlem. Toto všechno vám může zuby pouze poškodit, také se může jednat o marketingový tah prodejců, kteří se z vás snaží vytáhnout peníze. Tyto metody totiž obrušují nebo vysušují zuby, a proto jedinou opravdu účinnou bělící látkou je právě výše zmiňovaný peroxid vodíku. Není pravdou, že peroxid ničí zuby, zuby vám mohou poškodit právě některé amatérské postupy.

Už víte, že zuby vybělíte pouze v ordinaci zubního lékaře nebo dentální hygienistky. A jaké jsou možnosti a jak bělení probíhá?

Jaké jsou možnosti?

Nejúčinnější metodou bělení, která zaručuje maximální výsledek, je tzv. kombinovaná forma bělení. Jedná se o kombinaci F. Nejdříve se doporučuje začít domácím bělením, během něhož si pacient do svých individuálních nosičů po několik dní nanáší gel dle instrukcí lékaře. Poté následuje ordinační bělení, které trvá cca 2,5 hodiny, po něm se opět pokračuje domácím bělením. Zároveň se pro lepší efekt a snížení citlivosti zubů doporučuje v průběhu léčby pravidelně aplikovat fluoridový gel a používat doporučenou zubní pastu po bělení. Efekt bílého úsměvu je v tomto případě zaručený. Pro udržení efektu se samozřejmě musí pacient řídit instrukcemi a po určité době opět přistoupit k domácímu bělení.

Co dělat, když mám zuby vybělené?

Po bělení mohou být vaše zuby citlivější. Z toho důvodu je doporučováno používat speciální fluoridové gely. Nebojte se! Citlivost po několika dnech ustane. Dále je pro udržení barvy zubů potřeba dodržovat tzv. bílou dietu. Čím více omezíte barevné potraviny, tím déle udržíte výsledek bílých zubů. Abyste se vyhnuli opětovnému zbarvení zubů, doporučuje se omezit potraviny a nápoje, jako jsou např. červené víno, černá káva, kolové nápoje, čaj, rajčatové omáčky, paprika atd. Výsledná barva zubů vydrží každému individuálně, doba závisí na mnoha faktorech – na metodě bělení, dobělování (domácím bělení), dentální hygieně, používání zubních past po bělení, návycích (kouření), vrozenému typu zubní skloviny, tendenci ke žloutnutí zubů a rovněž na potravinách, které pravidelně konzumujete. Záleží tedy už jen na vás. Barva vám může vydržet několik měsíců, alei celý život!

Co se při bělení nevybělí, jsou zubní výplně a protetické práce (korunky, fazety, implantáty). Pokud je barva výplní ve frontálním úseku hodně odlišná a výplně jsou dosti viditelné, je jedinou možností výplně předělat.

Proč bělení zkusit právě u nás?

V naší ordinaci používáme nejúčinnější, nejrychlejší a nejbezpečnější ověřené bělící přípravky.

V rámci ordinačního bělení vám zuby přečistíme speciálním kartáčkem, aby adheze bělících přípravků byla maximální, následně aplikujeme bělící gel a pomocí silné světelné lampy zuby postupně bělíme. Na konci návštěvy naneseme fluoridační gel a dostanete od nás vzorky past na udržení bílého úsměvu!

Určitě vás také zajímá, jak je to s finanční stránkou. Pořizovací cena bělících sad je vysoká, tudíž bělení není úplně levnou záležitostí. Každá stomatologická ordinace má různé ceny bělících metod. Používáme profesionální bělení od výrobců Philips Zoom a PURE Whitening. Bělení provádíme v souladu s protokolem ověřeným výrobcem, který rovněž zaručuje perfektní výsledky. Ceny zákroků naleznete v ceníku.

Připomínáme, že do konce července máme slevu 15 % na všechny typy bělení na obou pracovištích.

Investice do bělení zubů je na zvážení, ale za doživotní bílý úsměv určitě stojí!

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ