Edclinic

Plazmalifting

Inovativní metoda omlazení a obnovení pleti.

Stárnutí je přirozený proces, který se týká každého z nás. Pokud se o svou pleť a tělo budeme dobře starat, můžeme jeho projevy zpomalit či zmírnit. Jedním z řešení je i plazmaterapie. Tato metoda pomocí látky, jež je vlastní vašemu organismu, napomáhá obnově buněk, čímž napomáhá rovněž při obnově poškozené pleti při akné, rozšířených pórech či kožních problémech. Mimo to je vynikající pro celkovou hydrataci a revitalizaci pleti.

 

Co to je

Plazmaterapie, známá též jako terapie bohatá na krevní destičky (PRP), je moderní kosmetický zákrok, který získal na popularitě během posledních několika let. Tento inovativní postup má za cíl revitalizovat vaši pokožku, tkáň, ale i klouby, k čemuž využívá plazmu z vaší vlastní krve.


Jak to vlastně funguje

Při této metodě vám odebereme malé množství krve, které pak v centrifuze odstředíme tak, aby se krevní destičky oddělily od ostatních složek krve. Krevní destičky obsahují růstové faktory, které pomáhají stimulovat regeneraci a opravu tkání. Jakmile jsou odděleny, vpravíme vám je zpět do organismu. Tím se stimuluje přirozený hojivý proces těla a podporuje růst nových buněk a tkání. V ošetřované oblasti začnou buňky produkovat kyselinu hyaluronovou a kolagen ve větším objemu vlastnímu vašemu mladšímu já. To dodá vaší pleti mladší a zářivější vzhled.


Pomocník pro pokožku i vlasy

Jednou z výhod plazmaterapie je schopnost rozpouštět jizvy včetně těch keloidních. Díky růstovým faktorům obsaženým v krevních destičkách se podporuje regenerace tkáně a postupně se zlepšuje vzhled jizvy. Kromě péče o pleť je plazmaterapie vhodná také pro zlepšení stavu vlasů obecně či v počátečních fázích plešatosti. Abyste dosáhli toho, že vaše vlasy budou zdravé a husté, doporučuje se dodržovat vyváženou stravu, která obsahuje potřebné živiny pro vlasy, jako jsou vitamíny, minerály a proteiny. Můžete také vyzkoušet šetrné šampony a kondicionéry, které nebudou vlasy zatěžovat nadbytečnými chemikáliemi. Neměli byste také opomíjet pravidelné čištění a hydrataci vlasové pokožky pomocí přírodních olejů.


Průběh ošetření

Zákrok je ambulantní a neinvazivní. Plazma je do těla aplikována tzv. mezoterapií. Jedná se o proceduru, při níž se ošetřované místo znecitliví anestetickým krémem, aby byl zákrok co nejméně nepříjemný, a tenkou jehlou se vpichuje plazma. 

Zákrok má téměř nulovou dobu rekonvalescence, což ho činí populární volbou pro ty, kteří chtějí zlepšit svůj vzhled, aniž by podstoupili chirurgický zákrok.

Proceduru doporučujeme opakovat ve 4 sezeních s rozestupem 2-3 týdnů. Pro co nejlepší výsledek doporučujeme opakovat zákrok jednou za půl roku až jeden rok.


Čeho se po zákroku vyvarovat?

Díky neinvazivní metodě zákroku můžete počítat s pouze 3hodinovou rekonvalescencí. Po uplynutí této doby je pleť zcela obnovena a nepotřebuje žádný klidový režim.


Výhody plazmaliftingu

Jedním z hlavních přínosů plazmaterapie je jeho všestrannost. Lze ho použít k léčbě různých kosmetických problémů s vráskami, jizvami, akné či hyperpigmentací, ale též pro léčbu padání vlasů. Široce se využívá rovněž v jiných oblastech medicíny. Jako příklad můžeme uvést ortopedii nebo maxilofaciální chirurgii. Další jeho výhodou je možnost provést zákrok v létě. V tomto ročním období však nesmíte zapomínat používat krém s SPF 50. 


Plazmaterapie se ukázala jako bezpečná a účinná volba pro kosmetické zákroky s minimálními riziky a vedlejšími účinky. Vzhledem k tomu, že se využívá vlastní krve pacienta, minimalizuje se riziko alergických reakcí nebo odmítavé reakce organismu. Výsledky záleží na stavu a stáří vaší pleti. Pro co nejlepší výsledky je třeba se o svou pleť pravidelně starat, čistit ji a hydratovat ji.

Cenik

Plazmaterapie – jedna zkumavka2.800 Kč
Plazmaterapie – každá další zkumavka1.200 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ