Edclinic

Endodoncie – čištění zubních kanálků

Zbavíte se tak problému, který vám může způsobit až nesnesitelnou bolest

Proč je důležitá investice do léčby zubních kanálků? Zbavíte se tak problému, který vám může způsobit až nesnesitelnou bolest. Nejdůležitější je kvalita a trvanlivost provedeného výkonu! U nás kvalitu zaručujeme.

O co se jedná? 

Čištění kanálků je zákrok, kdy se ze zubu odstraňuje zubní dřeň – nerv zubu. Pokud je defekt zubu rozsáhlý, a zubní lékař po odstranění kazu pronikne až do zubní dřeně, pak zub nelze uzavřít klasickou výplní. 

Ošetření kořenových kanálků spočívá v jejich zprůchodnění, rozšíření a kvalitním opracování. Cílem je z kanálků – ze zubu dokonale odstranit nervově-cévní svazek a zub tím umrtvit. Za pomoci vysoce kvalitních endodontických nástrojů zubní dřeň velmi šetrně odstraníme, kanálek vydesinfikujeme a na závěr hermeticky uzavřeme. 

Naše komplexní endodoncie 

V naší ordinaci používáme k čištění zubních kanálků laser. Diodový laser je dokonalým přístrojem k odstranění bakteriálních lézí a aktivaci dezinfekčního roztoku i v těžko přístupných místech a v kořenovém kanálku zubu. Dále naše klinika disponuje přístrojem GuttaSmart od výrobce Dentsply Sirona a různými endodontickými pomůckami, systémy Maillefer, které slouží k pořádnému opravování a závěrečnému zaplnění kanálků. Výjimečnost spočívá v termokondenzační metodě zaplnění. Jedná se o horkou tekutou gataperču, která tak pronikne i do nejmenší štěrbinky vyčištěného kanálku. Kanálek je potřeba důkladně uzavřít, aby do něj nemohly v žádném případě proniknout bakterie. 

Abychom v naší ordinaci mohli problémy rychle a efektivně vyřešit, musíme mít po ruce i správné nástroje. Velkou pomocí je endomotor, apexlokátor a mikroskop. Endomotor slouží k rozšíření kanálků, apexlokátor zjišťuje hloubku jednotlivých kanálků a mikroskop zajišťuje kvalitnější a preciznější práci v léčení kazů a ostření kanálků. Endomotor a apexlokátor jsou zabudované přímo v soupravě. Součástí mikroskopu je i profesionální kamera Canon, která umožňuje snadné snímkování během zákroků pro lepší náhled pacienta a doktora. Díky výše zmíněným nástrojům je provedení zákroku rychlejší, efektivnější a kvalitnější.

Součástí našeho vybavení je kvalitní intraorální RTG přístroj, díky kterému lékař kontroluje průběh ošetření. Tento RTG se nachází přímo na naší stomatologické soupravě, takže při ošetření se nebudete muset nikam přemísťovat, jak tomu bylo dříve zvykem v mnoha stomatologických ordinací. 

Cena endodoncie

Pomocí vysoce kvalitních nástrojů a materiálů dodržujeme všechny správné technologické postupy.

Endodontické ošetření je pro pacienta i lékaře velmi náročným výkonem. Avšak díky mnohaletým zkušenostem, trpělivosti a zručnosti našich zubních lékařů to společně zvládneme. 

Toto moderní endodontické ošetření však není hrazeno pojišťovnou. Cena naší endodoncie se odvíjí podle počtu kořenových kanálků a náročnosti výkonu. 

Cenik

Ošetření kořenových kanálků (endodoncie podle počtu kanálků a návštěv)od 5.600 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ