Edclinic

Dentální hygiena

Profesionální péče a efektivní prevence onemocnění zubů

Dentální hygiena je základ zdravých zubů a je doporučována pacientům všech věkových kategorií. Většina zubařů dnes doporučuje před ošetřením navštívit dentální hygienistku. Proč? 

Jenom kartáček nestačí 

Zuby si máme čistit 2x denně. To ví každé malé dítě. Ale jak dlouho, čím, jaká je ta správná technika atd. to už ví málokdo. Přitom všechny tyto faktory jsou velmi důležité a podepisují se na výsledku vyčištěných (nebo spíš nevyčištěných) zubů. Pro dokonale čisté zuby potřebujete více dobře zvolených pomůcek. Co máme na mysli? Slyšeli jste o mezizubním kartáčku? Pokud ho nepoužíváte, nebudete mít nikdy 100% čisté zuby a mohou se vám tvořit kazy mezi zuby. Dále je to i zubní nit, správná měkkost kartáčku, správně střižené štětiny kartáčku a správná technika čistění.

Zubní plak a zubní kámen 

Pokud jsou zuby dlouhodobě špatně vyčištěny, na zubech ulpívá zubní plak, který po delší době začíná mineralizovat a přeměňuje se v zubní kámen. Zubní plak při správné technice čištění dokážete odstranit sami, ale zubní kámen už ne. K odstranění zubního kamene využívají dentální odborníci speciálních přístrojových a ručních nástrojů. Navíc se zubní kámen tvoří nejen nad dásní ale i pod dásní. Pod zubním kamenem může vznikat kaz, a proto je potřeba chodit na dentální hygienu pravidelně každý půl rok, aby se vše precizně a komplexně odstranilo a zuby z dlouhodobého hlediska zůstávaly čisté. Kolik zubního kamene a jak intenzivně se bude tvořit záleží pak na vaší péči o chrup. 

Proč na dentální hygienu právě k nám? 

Komplexní profesionální hygiena v naší ordinaci zahrnuje ošetření ultrazvukem a Air Flow, kyretáž, scaling, fluoridaci a instruktáž.

  • Ultrazvuk – odstraňuje větší nánosy zubního kamene 
  • Air Flow – pískování, jedná se o metodu, při které se mísí speciální prášek s vodou a vzduchem a pod tlakem je vháněn na zuby a do mezizubních prostor. Pomocí této metody se perfektně docílí čistých mezizubních prostor a odstraní se pigmentace na zubech. Po ošetření budete míz zářivý úsměv skoro jak po bělení! Přesvědčte se sami a vyzkoušejte u nás tuto metodu
  • Kyretáž, scaling – pomocí ručních nástrojů odstraníme i neviditelný poddásňový zubní kámen
  • Fluoridaci – depurace speciální zubní pastou a aplikace fluoridového gelu na ošetřené zuby 
  • Instruktáž – poradíme, jak správně čistit zuby, jakou velikost mezizubního kartáčku používat, na jaká místa se více soustředit a doporučíme další dentální pomůcky 

Dentální hygiena není bolestivé ošetření. Pokud byste měli citlivější dásně, je možnost aplikace slizniční anestezie. Pokud budete dentální hygienistku navštěvovat pravidelně, nemusíte se bát ani citlivosti! 

Cena

Cenu ošetření naleznete v našem ceníku. Cena dentální hygieny se odvíjí od jednotlivých pomůcek použitých při ošetření. 

Věřte, že po absolvování dentální hygieny budete odcházet nejen se zářivým a čistým úsměvem, ale i se spoustou rad, instrukcí a pomůcek na čištění, a to se vyplatí! 

On-line rezervace je možná pouze na dentální hygienu

Dentální hygiena IMAGE #0Dentální hygiena IMAGE #1Dentální hygiena IMAGE #2Dentální hygiena IMAGE #3
Dentální hygiena IMAGE #0Dentální hygiena IMAGE #1Dentální hygiena IMAGE #2Dentální hygiena IMAGE #3

Cenik

Dentální hygiena vč. fluoridace – stálý chrup1.900 Kč
Dentální hygiena vč. fluoridace – dočasný chrup1.000 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ