Edclinic

Dentální hygiena

Profesionální péče a efektivní prevence onemocnění zubů

Dentální hygiena je základem zdravých zubů a je doporučována pacientům všech věkových kategorií. Většina zubařů dnes doporučuje před ošetřením navštívit dentální hygienistku. Proč? 

Jenom kartáček nestačí 

Zuby si máme čistit 2x denně. To ví každé malé dítě. Ale jak dlouho, čím, jakou správnou techniku zvolit, to už ví málokdo. Přitom všechny tyto faktory jsou velmi důležité a podepisují se na výsledku vyčištěných (nebo spíše nevyčištěných) zubů. Pro dokonale čisté zuby potřebujete více dobře zvolených pomůcek. Co máme na mysli? Slyšeli jste o mezizubním kartáčku? Pokud ho nepoužíváte, nebudete mít nikdy 100% čisté zuby a  mohou se vám mezi zuby tvořit kazy. Dále je to i zubní nit, správná měkkost kartáčku, vhodně střižené štětiny kartáčku a bezchybná technika čistění.

Zubní plak a zubní kámen 

Pokud jsou zuby dlouhodobě špatně vyčištěny, ulpívá na nich plak, který po delší době začíná mineralizovat a přeměňuje se v zubní kámen. Zubní plak při správné technice čištění dokážete odstranit sami, ale zubní kámen už ne. K odstranění zubního kamene využívají dentální odborníci speciálních přístrojových a ručních nástrojů. Navíc se zubní kámen tvoří nejen nad dásní ale i pod ní. Pod zubním kamenem může vznikat kaz, a proto je potřeba chodit na dentální hygienu pravidelně každý půl rok, aby se vše precizně a komplexně odstranilo a zuby z dlouhodobého hlediska zůstávaly čisté. Kolik zubního kamene a jak intenzivně se bude tvořit, záleží pak na vaší péči o chrup. 

Proč na dentální hygienu právě k nám? 

Komplexní profesionální hygiena v naší ordinaci zahrnuje ošetření ultrazvukem a Air Flow, kyretáž, scaling, fluoridaci a instruktáž.

  • Ultrazvuk – odstraňuje větší nánosy zubního kamene 
  • Air Flow – pískování, jedná se o metodu, při které se mísí speciální prášek s vodou a vzduchem a pod tlakem je vháněn na zuby a do mezizubních prostor. Pomocí této metody se perfektně docílí čistých mezizubních prostor a odstraní se pigmentace na zubech. Po ošetření budete míz zářivý úsměv skoro jako po bělení! Přesvědčte se sami a vyzkoušejte u nás tuto metodu
  • Kyretáž, scaling – pomocí ručních nástrojů odstraníme i neviditelný poddásňový zubní kámen
  • Fluoridacie – depurace speciální zubní pastou a aplikace fluoridového gelu na ošetřené zuby 
  • Instruktáž – poradíme, jak správně čistit zuby, jakou velikost mezizubního kartáčku používat, na jaká místa se více soustředit, a doporučíme další dentální pomůcky 


Dentální hygiena není bolestivé ošetření.  Pokud máte citlivější dásně, je možné aplikovat slizniční anestezii. Pokud budete dentální hygienistku navštěvovat pravidelně, nemusíte se bát ani citlivosti! 

Cena

Cenu ošetření naleznete v našem ceníku. Cena dentální hygieny se odvíjí od jednotlivých pomůcek použitých při ošetření. 

Věřte, že po absolvování dentální hygieny budete odcházet nejen se zářivým a čistým úsměvem, ale i se spoustou rad, instrukcí a pomůcek na čištění, a to se vyplatí! 


Akce

Nabízíme zvýhodněnou nabídku Balíček dentální hygiena + bělení zubů Click v akci za výjimečnou cenu 3.599 Kč + domácí bělení jako dárek.** Počet akčních balíčků je omezený a akce platí pouze do konce března. Nenechte si ujít tuto výjimečnou akci! Více informací ohledně bělení naleznete na stránkách: https://edclinic.cz/sluzby/beleni-zubu.


*Cena samotného bělení Click je 2100 Kč.


**Dostanete jednu injekci domácího bělení Philips Zoom. V případě potřeby lze zakoupit individuální nosiče za lepší cenu 900 Kč za dolní a horní čelist. 


Splňte si svůj sen o zdravém a bílém chrupu a neváhejte se co nejdříve objednat na tel. čísle: 606 776 067 nebo e-mailem: edclinic@seznam.cz.

Cenik

Dentální hygiena vč. fluoridace – stálý chrup1.900 Kč
Dentální hygiena vč. fluoridace – dočasný chrup1.000 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ