Edclinic

Zubní implantáty

Pokud vás trápí mezera ve vašem chrupu, tak zubní implantát je nejkvalitnější náhrada.

Pokud vás trápí mezera ve vašem chrupu, tak zubní implantát je nejkvalitnější náhrada. Jedná se totiž o jakýsi umělý zubní kořen. Implantát se umístí do předem určeného, moderními počítačovými technologiemi vyměřeného místa a nahrazuje tak konkrétní zub. 

Zubní implantáty – postup 

1. Konzultace 

Prvním krokem je samozřejmě konzultace. Během konzultace zhotovíme speciální CBCT snímek, což je 3D snímek, na kterém lékař uvidí kvalitu, výšku a šířku kosti, a dokáže tak vyhodnotit v jaké konkrétní velikosti a v jakém úhlu se implantát bude zavádět. Podle kvality a stavu kosti lékař zhodnotí, zda je potřeba provádět další manipulaci, jako je přidání kosti - augmentace, nebo sinus lift - plastická operace kosti. Kromě toho lékař udělá intraorální sken vašeho chrupu pro zhotovení implantační šablony. Pacientovi vše ukážeme, vysvětlíme a můžeme plánovat samotný zákrok.

2. Zavedení zubního implantátu 

Samotné zavedení probíhá samozřejmě s lokální anestezií. Opravdu nic necítíte. Díky našim moderním technologiím je zákrok mnohem jednodušší než extrakce zubu a trvá méně než 30 minut! Vy po chvíli odcházíte domů a už jen čekáme na vhojení implantátu do kosti. V našich ordinacích implantujeme metodou navigační chirurgie, což znamená, že před samotným zákrokem se zhotoví implantační šablona. Implantační šablonu modelujeme ve speciálním laboratorním programu, ve kterém slučujeme CBCT snímek a intraorální sken pacienta. Dále šablonu zhotovíme na 3D tiskárně. Díky navigační chirurgii je celý implantační zákrok bezproblémový, méně invazivní a probíhá snadněji p jak pro lékaře, tak i pro pacienta. Během implantace nevyvolává skoro žádné krvácení. Implantáty jsou 100% zaváděny přesně na místo, jelikož je vše vypočítáno počítačem. Pooperační péče pro pacienta je mnohem příjemnější. Implantační šablony jsou nezadatelnou pomůckou při metodě All on 4.

3. Protetika na implantátech 

Nemusíte se bát, že by váš organismus implantát nepřijal. 99,8 % implantátů bez jakýchkoli problémů kost pacienta přijme. 

V případě odmítnutí implantátu, máte u nás záruku na opakované provádění implantace na naše náklady. Již výše jsme zmiňovali, že lékař dokáže vyhodnotit kvalitu kosti a od toho se odvíjí i doba vhojování. Tato doba bývá nejčastěji 3 měsíce. Potom následují otisky na definitivní protetiku a samotné zabudování korunky. Zub je pak hotový a plně funkční. Navíc jsou korunky vysoce estetické. V naší ordinaci korunky na implantáty děláme z vysoce kvalitního celokeramického materiálu Zirkon.

All on 4 

Pokud zuby nemáte vůbec a nebaví vás snímatelná protéza, tak i pro vás máme řešení. Metoda „All on 4“ spočívá v zavedení 4 až 8 zubních implantátů rovnoměrně do čelisti. Po vhojení se zhotoví celková protéza, které se připevní na implantáty. Máte kompletně nový funkční a perfektně estetický chrup. Dokonalé. Více informací v článku: https://edclinic.cz/sluzby/allon4.

Druhy zubních implantátů 

Nejpoužívanějším materiálem v implantologii je titan. Titanové implantáty jsou spolehlivé a stabilní. Náš imunitní systém je snadno přijímá a jsou vhodné i pro alergiky. Další kvalitní alternativou titanu mohou být keramické implantáty.

Zubní implantáty – cena

Zubní implantáty hrazené pojišťovnou nejsou. Cena implantátů se odvíjí především od materiálu a značky. Navíc každá klinika má svůj ceník. Většinou se léčba z finančního hlediska dělí na 2 části, a to na chirurgickou (zavedení implantátu) a protetickou (zhotovení korunky). U nás nabízíme kvalitní zubní implantáty od výrobců Osstem a Dentium. To jsou korejské značky implantátů, velice spolehlivé a mají dobrou celosvětovou reputaci mezi doktory. Cenu naleznete v našem ceníku. Bez stresu a bolesti u nás dosáhnete plnohodnotného chrupu.

Cenik

Zavedení zubního implantátu16.000 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ