Edclinic

Zubní protézy na implantátech - All on 4

Metoda All on 4, All on 6 a All on 8 spočívá v rekonstrukci horní nebo dolní zubní řady čelisti fixované na čtyřech, šesti, případně osmi implantátech.

Máte hodně zničených zubů a váš chrup není celkově v dobré kondici? Hezký úsměv a zdravé zuby jsou pro některé z nás přáním a velice toužíme, aby se splnilo. Je důležité zmínit, že toto přání je splnitelné! Pro pacienty, kteří si prošli celkovou ztrátou zubů, nebo kterým je potřeba všechny zničené zuby odstranit, máme řešení, které jim vrátí zpět spokojený úsměv.

Metoda All on 4, All on 6 a All on 8 spočívá v rekonstrukci horní nebo dolní zubní řady čelisti fixované na čtyřech, šesti, případně osmi implantátech. Potřebný počet implantátů záleží na konkrétním stavu kosti a na příznivých anatomických podmínkách chrupu ošetřovaného pacienta. Jde o moderní, estetickou a vysoce funkční alternativu ke klasické zubní protéze. Implantáty se instalují přibližně za tři měsíce po extrakci zubů. Podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a dle anatomických podmínek pacienta, případně je možné zavést implantáty okamžitě po vytržení. Přesný postup u konkrétního pacienta lze zjistit pouze po osobní konzultaci a 3D vyšetření chrupu. Zubní protéza může být vyrobena z různého materiálu: speciálního estetického plastu, metalokeramiky a celokeramického materiálu ze Zirkonu. Je poté velmi precizně a pevně našroubována k implantátům, a nemusíte se tak obávat následného vypadnutí, protézu může odšroubovat pouze stomatolog. Na našem pracovišti vyrábíme konstrukce z toho nejlepšího materiálu, ze Zirkonu.

Standardní cena metody All on 4 včetně 4 implantátů, provizorní a definitivní konstrukce ze Zirkonu v naší ordinaci začíná od 210 000 Kč. Kompletní cena záleží na počtu zavedených implantátů a použití umělé kosti a jejího množství v případě nedostatku své vlastní.

V případě zájmu o metodu All on 4 je postup následující. 

Po vstupní konzultaci proběhne CBCT (3D) rentgen a skenování chrupu pacienta intraorálním ordinačním skenerem. CBCT (3D) vyšetření je klíčem ke stanovení správného postupu a diagnózy. Podle výsledků rentgenu bude jasné, kolik implantátů je potřeba zavést, zda stačí 4, nebo je jich potřeba více, jaká velikost implantátů bude nejvhodnější a zda má pacient dostatek kosti, nebo bude zapotřebí kost následně přidělat.

V odborném laboratorním programu specialista spojuje data 3D vyšetření a skenování, následně modeluje implantační šablonu, kterou potom vytiskneme u nás v klinice na 3D tiskárně.

Při druhé návštěvě už může probíhat samotný implantační zákrok. Zákrok se doporučuje provádět v antibiotické cloně. Díky implantační šabloně je zavedení implantátů 100% přesné. Celý zákrok je snadnější, méně invazivní, vyvolává méně krvácení během operace a pooperační období je pro pacienta mnohem snadnější.

Tento proces spadá pod navigační chirurgii a jedná se o jinou úroveň stomatologie, na kterou jsme doposud zvyklí. Ve stejný den, nebo po několika dnech po zákroku, pacient dostane provizorní náhradu, která mu byla udělána před samotným zákrokem nebo bude zmodelována a vyfrezována hned po implantaci. Ve většině případů provizorní náhrada je pevně zafixována na implantátech po celou dobu hojení, které probíhá tři měsíce. Typ provizorní (fixní nebo sundavací) a metodu zhotovení provizorní náhrady určuje lékař na základě anatomických podmínek konkrétního pacienta. 

Po úspěšném vhojení implantátů je zhotovena definitivní náhrada ze Zirkonu na implantátech a pacient si pak může bez starostí naplno užívat svůj nový úsměv. Konstrukce zhotovujeme na vysoké úrovni z hlediska estetiky i funkce. Celková konstrukce pevně drží na implantátech díky titanové výztuži. Zhotovení konstrukce All on 4 na implantátech s výztuží je finančně náročnější, ale zaručuje, že hotová konstrukce nepraskne. Na Zirkon se také nanáší keramika jako druhá vrstva. Díky vrstvené keramice a šikovné práci našich techniků vypadají umělé zuby zcela přirozeně. Objednejte se na konzultaci ohledně protézy na implantátech na telefonním čísle 606 776 067.

Cenik

ALL on 4, 6, 8 – fixní zubní náhrada na implantátechod 210.000 Kč

Pro objednání a dotazy využijte našich kontaktů
606 776 067, Chat on WhatsApp Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě. Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Stomatologie Jesenice
606 776 067
Adresa
Nákupní 1462
252 42 Jesenice
Praha – Západ
Stomatologie Kostelec
702 200 007
Adresa
Pražská 1220
281 63
Kostelec nad Černými lesy
Praha – Východ